background

Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca.

W naszej Szkolnej Bibliotece możemy zobaczyć wystawę „ Najpiękniejsze Biblioteki Świata” oraz prezentację Laureatów Nagrody Nike – najbardziej prestiżowej polskiej Nagrody Literackiej, którą 4 października 2015 otrzymała Olga Tokarczuk za powieść „Księgi Jakubowe”.

„Kto czyta książki ten żyje podwójnie” – podziel się swoimi wrażeniami na temat książki, którą przeczytałeś z przyjemnością , biorąc udział w Konkursie Booktalking – Gawęda o książce!!( szczegóły regulaminu konkursowego w zakładce Biblioteka i na stronie aktualności.


2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates