background

PIOTREK, MICHAŁ I BARTOSZ W FINALE POLSKI MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

31 maja 2017r na terenie Automobilklubu Polskiego w Warszawie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach w składzie: Piotr Deleska, Michał Błesznowski, Bartosz Mirkowski wraz z opiekunem Panem Sylwestrem Falkowskim reprezentowali szkołę oraz region radomski. Już po testach chłopcy wysunęli się na prowadzenie w turnieju, kolejne konkurencje tylko potwierdzały ich wspaniałe przygotowanie, wiedzę i umiejętności. Żadna inna drużyna nie była w stanie im dorównać.

W jeździe motorowerem Piotrek zajął pierwsze miejsce, Michał drugie a Bartosz siódme. W klasyfikacji generalnej uzyskując łącznie 34 punkty drużyna LO im. AK zajęła wymarzone pierwsze miejsce i będzie teraz reprezentować województwo mazowieckie na FINALE POLSKI który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2017r na terenie „TORU POZNAŃ”. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem Turnieju został Piotr Deleska, który w nagrodę otrzymał motorower marki Zipp. Piotr otrzymał również Puchar za najlepszy przejazd skuterem, dyplom za najlepiej napisany test wiedzy o ruchu drogowym a Bartosz za napisany najlepiej test z historii motoryzacji.