background

Liceum V DRUŻYNĄ w kraju na Mistrzostwach Polski OMTM POZNAŃ 2017!!!

W dniach 6-7 czerwca 2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach w składzie: Piotr Deleska, Bartek Mirkowski oraz Michał Błesznowski pod opieką Pana Sylwestra Falkowskiego brali udział w Finale Polski XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Poznań 2017. Jako reprezentacja szkoły, powiatu białobrzeskiego, regionu radomskiego a także całego województwa mazowieckiego, co zapewnili sobie wygrywając wszystkie poprzednie etapy tego turnieju, zapisali się już w historii turniejów motoryzacyjnych.

OMTM składa się z siedmiu konkurencji:
1. Test wiedzy z zakresu ruchu drogowego
2. Test wiedzy ze skrzyżowań
3. Test wiedzy z historii polskiej motoryzacji
4. Pierwsza pomoc przedmedyczna
5. Obsługa codzienna pojazdu
6. Jazda skuterem po wyznaczonym torze przeszkód
7. Jazda samochodem z talerzem Stewarta na masce

OMTM organizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji oraz Prezesa Polskiego Związku Motorowego.
Zawody rozpoczęły się 6 czerwca od testów, które zawodnicy pisali w HOTELU 500, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Turnieju przez Pana Roberta Werle pomysłodawcy i założyciela tego właśnie turnieju. Następnie wszystkie drużyny udały się na odpoczynek.
7 czerwca, po śniadaniu, 16 drużyn z całej Polski przejechało na TOR POZNAŃ, gdzie odbywały się konkurencje praktyczne. Emocji było wiele, zwrotów akcji również. Mimo wszystko drużyna Pana Sylwestra Falkowskiego pokazała się z jak najlepszej strony i ostatecznie Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Finale Polski zajęło historyczne, wysokie V MIEJSCE.
Ogromnie gratulujemy Bartoszowi, Michałowi oraz Piotrowi za tak wysoki poziom wiedzy i umiejętności, jakie zaprzentowali na wszystkich etapach turnieju. Podziękowania należą się również Panu Sylwkowi, który był odpowiedzialny za przygotowanie chłopaków. Poświęcił on mnóstwo czasu wolnego na ćwiczenia, ale warto było, ponieważ ten nakałd czasu i pracy przyniósł taki właśnie rezultat.
Dziękujemy również Panu Adamowi Traczykowi, który na potrzeby zawodów wypożyczył chłopcom skuter a także za sponsorował koszulki z logo i nazwą szkoły.
Slowa serdecznych podziękowań kierujemy pod adresem naszej Pani Dyrektor – Iwony Śliwy za wsparcie jakie okazywała nam na każdym etapie przygotowań.

BRAWO WYYYYYYYY…!!!


2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates