background

WSPOMNIENIA ŁĄCZĄ POKOLENIA

W roku 2017 Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach obchodzi swoje 60. urodziny. Z tej okazji 9 czerwca odbyło się niezwykłe spotkanie najstarszych absolwentów z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Spotkanie to uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło, Wicestarosta Ireneusz Gumowski, Sekretarz Miasta i Gminy Białobrzegi Sławomir Bielecki , Prezes Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Białobrzegach Stanisław Kośla i Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach Zbigniew Łubiński. Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani nauczyciele, którzy przez lata tworzyli Grono Pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach.

Wśród tak wielu znakomitych gości szczególnie wyróżnieni zostali Absolwenci trzech pierwszych roczników, którzy po sześćdziesięciu latach znów zasiedli w szkolnych ławach i -zachęcani przez bacznie ich obserwującą młodzież – dzielili się swoimi wspomnieniami. Ze wzruszeniem wspominali nauczycieli, koleżanki i kolegów z klasy; studniówkę, maturę i bal maturalny. Nie zabrakło też słów o ściąganiu na klasówkach, o wagarach czy o odpoczynku nad Pilicą… Były anegdoty, żarty, salwy śmiechu i gromkie brawa. Klimat tamtych lat przywoływały piosenki śpiewane przez uczennice klas pierwszych i drugich. Można było usłyszeć między innymi: Serduszko puka w rytmie cza-cza; Cicha woda brzegi rwie i O mnie się nie martw. To spotkanie naprawdę połączyło pokolenia. Reprezentanci kilku pokoleń nauczycieli i uczniów - w tym najstarsi i najmłodsi - wspólnie modlili się podczas mszy świętej w białobrzeskim kościele; razem rozmawiali i razem śpiewali w trakcie Koncertu Wspomnień, wspólnie zatańczyli poloneza… Były przemówienia i kwiaty, śpiew i taniec, spotkania przy dobrej kawie… a niektórzy zgodzili się nawet udzielić wywiadu. Dla nas była to ciekawa i piękna lekcja o życiu naszej szkoły. Grono Pedagogiczne i Uczniowie LO im. AK


2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates