background

Egzamin maturalny 2017

Do egzaminu maturalnego w maju tego przystąpiło roku 258 tys. tegorocznych absolwentów (165,9 tys. absolwentów liceów, 92,2 tys. absolwentów techników). W tej grupie znalazło się 127 absolwentów Liceum Ogolnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.
Musieli oni obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (obligatoryjne są na poziomie podstawowym; chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym) oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Abiturienci musieli też obowiązkowo przystąpić do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru; chętni mogli przystąpić jeszcze do pięciu takich egzaminów.

Aby zdać maturę, maturzysta musi otrzymać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.
Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki w sierpniu. Wyniki uzyskane na maturze są podstawą przy rekrutacji na studia.
Pierwsze wnioski po tegorocznej sesji maturalnej prezentują się następująco:
• Wyniki tegorocznych matur (w skali kraju) są nieznacznie gorsze od zeszłorocznych;
• Wśród przedmiotów obowiązkowych najtrudniejszy okazał się egzamin z matematyki;
• Maturalne osiągnięcia są kluczowe w rekrutacji na studia wyższe.

Po miesięcznej sesji egzaminacyjnej nadszedł kolejny ważny moment, czyli wyniki matury, które można było poznać już od północy 30.06.2017 r. poprzez zalogowanie się na stronie internetowej. Większość absolwentów zdecydowała się jednak jeszcze raz nawiedzić progi szkoły, by osobiście odebrać dokumenty, które dla zdecydowanej większości okazały się źródłem radości a nawet dumy.

Serdecznie gratulujemy!

 

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates