background

Poznajemy się – czyli integracja klas I

Wrzesień – pierwszy miesiąc nauki w nowej szkole. Nowa droga do szkoły, koledzy, nauczyciele, nowa klasa oraz nowe wymagania. Dla uczniów klas pierwszych to także nowe plany, marzenia, ale też obawy i niepewność. Szkoła średnia to nowy etap w ich życiu.
Aby było łatwiej zaklimatyzować się, co roku organizujemy dla uczniów warsztaty integracyjne . Jak sama nazwa mówi polegają one na ,,tworzeniu całości z części”, scalaniu grupy rówieśniczej. Podczas zajęć uczestnicy uczą się wzajemnej współpracy.

Warsztaty są doskonałą okazją do bliższego poznania się z innej perspektywy. Podczas tych zajęć można przełamać swoją nieśmiałość, zaprezentować siebie, swoje cechy charakteru, poczuć się pewnie w nowej grupie rówieśniczej. Jest to okazja do rozpoczęcia wspólnego współdziałania i wzajemnej współpracy. Jedna z klas pierwszych wybrała bardziej ekstremalną formę integracji jaką był wyjazd i udział w grze zespołowej paintball. Pomysł okazał się trafiony, uczniowie bawili się świetnie!!! Musieli wykazać się sprawnością, taktyką, myśleniem, umiejętnością planowania swoich poczynań i przewidywania ruchów przeciwnej drużyny.W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest zmusić wiele osób do jakiejkolwiek aktywności fizycznej - pomysł pierwszaków pokazuje iż warto oderwać się od codzienności, poczuć adrenalinę i w ferworze walki i zdrowej rywalizacji przeżywać frajdę i integrować się z grupą. Polecamy!!! Pozostałe klasy uczestniczyły w warsztatach integracyjnych w świetlicy szkolnej. Dzięki ćwiczeniom i zadaniom które wykonywali dowiedzieli się o sobie wiele nowego. Uczestnicy mówili o swoich oczekiwaniach wobec klasy, nauczycieli i wychowawcy, o tym jak wyobrażają sobie przyszłość w nowej szkole. Można powiedzieć, że integracja była udana, a czas poświęcony na te zajęcia w pełni wykorzystany.

Katarzyna Rożek

Katarzyna Klejman


2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates