background

Piotr Deleska indywidualnym mistrzem województwa mazowieckiego, Drużyna LO wicemistrzami województwa mazowieckiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym

24 maja 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w składzie: Piotr Deleska, Kacper Deleska oraz Jakub Kiraga pod opieką Pana Sylwestra Falkowskiego brali udział w Finale Wojewódzkim XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej składa się z siedmiu konkurencji: 1. Test wiedzy o ruchu drogowym. 2. Test skrzyżowań.

3. Test z historii polskiej motoryzacji.
4. Codzienna obsługa pojazdu.
5. Jazda sprawnościowa motorowerem po wyznaczonym torze przeszkód.
6. Jazda sprawnościowa samochodem z talerze Stewarta.
7. Pierwsza pomoc przedmedyczna.

W turnieju wzięło udział 12 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach rejonowych z całego województwa mazowieckiego, m.in. z Warszawy, Radomia, Płocka, Gostynina, Mińska Mazowieckiego. Organizatorami Turnieju są: Polski Związek Motorowy, Automobilklub Polski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu oraz Komenda Główna Policji. Przygotowania pod okiem Pana Sylwestra Falkowskiego trwały od kilku tygodni, na etapie rejonowym, który odbył się 15 maja nasi chłopcy zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej a Piotr Deleska został najlepszym zawodnikiem całego Turnieju. Zawody wojewódzkie rozpoczęły się od trzech testów, po których nasi uczniowie w klasyfikacji drużynowej zajmowali I miejsce, następnie przystąpili do pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowania samochodu do jazdy oraz jazdy samochodem z talerzem Stewarta. Po tych konkurencjach nadal zajmowali miejsce pierwsze. Pozostała jazda sprawnościowa motorowerem, w której bezkonkurencyjny okazał się Piotrek deklasując wszystkich 36 zawodników. Ostatecznie nasi chłopcy w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie drugie miejsce w całym województwie mazowieckim. Indywidualnie z drugi raz z rzędu najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Deleska, który w nagrodę otrzymał skuter marki ZIPP.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i oczywiście Panu Sylwestrowi Falkowskiemu, który poświęcił mnóstwo czasu i pracy na ich przygotowanie.

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates