background

Licealiści na wykładach matematycznych

W dniach 13-14 września 2018 r. Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zorganizował IV Dzień Popularyzacji Matematyki. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Matematyka dla Informatyki, jako część obchodów jubileuszu 70 lat polskiej informatyki.
W pierwszym dniu obchodów - 13 września 2018 roku uczniowie klas matematycznych Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć matematycznych, jakie czekały na nich na wydziale MINI (Matematyki i Nauk Informacyjnych). Wszyscy mieli możliwość wzięcia w zajęciach wcześniej przez siebie wybranych związanych z zastosowaniami matematyki, szczególnie w informatyce.

Obok wykładów dla matematycznych erudytów w programie znalazły się takie, które mówiły o mniej lub bardziej zaawansowanych zastosowaniach, jak też takie, które pokazały matematykę jako rodzaj intelektualnej rozrywki. Dopełnieniem oferty wykładów były warsztaty, gdzie uczestnicy mogli sami niemal namacalnie dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej. Organizatorzy przekonywali uczestników, że matematyką można świetnie się bawić. Zajęcia odbyły się w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Uczestnicy

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates