background

Szkolne obchody święta liczby pi

14 marca to święto liczby pi, data święta została wybrana całkowicie nieprzypadkowo: zdecydowano się na ten dzień z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” ” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Z tej właśnie okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z tym wydarzeniem. Program artystyczny przygotowały uczennice klasy 1C1 współpracując z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 7. Podczas uroczystości uczniowie przedstawili sylwetki słynnych polskich matematyków, których wyjątkowy talent i często dramatyczne losy są godne tego, by je upamiętnić.

Po prezentacji nastąpił pokaz gier matematycznych, których zasady omawiali uczniowie liceum. Święto matematyki nie musi być nudne, więc dobra zabawę zapewniali uczniowie klas 2, którzy przebrani za liczbę pi odgrywali zabawne scenki. Dobrą zabawę zapewnił również nasz starszy kolega, który zabawiał nas żartami związanymi z matematyką. Zwieńczeniem uroczystości był quiz, który dotyczył przedstawionych sylwetek polskich matematyków. Zwyciężczynią została Weronika Musiał z klasy 1D. Po przedstawieniu na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci babeczek przygotowanych przez uczennice liceum. Obchody takich dni są niezwykle zabawne i ciekawe. Dzięki nim możemy zgłębić wiedzę w ciekawy i odmienny sposób. Mamy nadzieję, że takie „spotkania z matematyką” częściej zagoszczą w kalendarzu naszej szkoły. Bo matematyka może być i słodka, i zabawna, i bardzo interesująca.
Naprawdę!!!
Ewa Siek

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates