background

Aktualności biblioteki

Światowy Dzień Poezji w naszej bibliotece

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999r. Celem tego dnia jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W naszej bibliotece od 18 do 21 marca pragniemy zapoznać naszych czytelników z magią słowa. Zaprezentujemy wiersze, które będą widnieć niemal w każdej części biblioteki. Zapraszamy do udziału w konkursie:

„CZYJ TO WIERSZ?”

Dla uczestników - Pochwała Wychowawcy, Pochwała Dyrektora Szkoły.

Czytaj więcej...

WIELKI POLAK Z WADOWIC

16 października 2018 roku minęło 40 lat od wyboru kardynała ks. Karola Wojtyły na papieża – głowy Kościoła powszechnego. Pierwszy papież – Słowianin, Polak z dalekiego kraju, ale jakże bliskiego duchem wiary i Ewangelii.
Dziękując Bogu za dar Papieża, który zachęcał do otwierania drzwi Chrystusowi, o którym nie sposób mówić w ogromnym skrócie, był papieżem prowadzącym ku Bogu przez prawdę o człowieku.

Czytaj więcej...

„KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY”

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL- Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Czytaj więcej...

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates