background

Aktualności biblioteki

ŚWIĘTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w Bibliotece szkolnej można przeczytać ciekawy artykuł Wigilie Wielkich Polaków (według tekstu Barbary Wachowicz). Zorganizowano również konkurs dla uczniów Liceum i Niepublicznej Szkoły Podstawowej na najpiękniejsze życzenia świąteczne. Jury w składzie Pani Dyrektor Milena Sobania, Małgorzata Karasińska oraz Anna Fołtyn wyłoniło zwycięzcę Konkursu - uczennicę klasy I A Melanię Sęk, która otrzymała nagrodę książkową. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali Pochwały Wychowawcy Klasy, a teksty ich życzeń publikujemy poniżej.
Nauczyciele Bibliotekarze

Czytaj więcej...

LEKCJA W BIBLIOTECE

W piątek 10 listopada mieliśmy dość nietypową lekcję wychowawczą i to wcale nie dlatego, że rozpoczęła się od spaceru. Nauczyciele bibliotekarze i wychowawca zrobili nam niemałą niespodziankę. Wszyscy byliśmy dość zdezorientowani, gdy poprowadzili nas do tunelu, którym idzie się do sklepu zoologicznego przy ulicy Krakowskiej. Można z łatwością wyobrazić sobie nasze zdziwienie, gdy w owym tunelu skręciliśmy w jakieś małe drzwi….
Okazało się, że w budynku mieści się biblioteka z ponad 15000 zbiorem książek. Mimo, że chodzimy tu do szkoły, a wielu z nas tu mieszka, w większości nie mieliśmy o niej pojęcia. Ale skoro już o niej wiemy może choć część z nas zacznie czytać lub chociaż czasami zastąpi Wikipedię dobrą książką...

Czytaj więcej...

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI!!!

Internet nie jest tylko miejscem rozrywki. Za jego pośrednictwem załatwiamy różne ważne sprawy. Dbajmy wówczas, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do istotnych informacji. To niełatwe, ponieważ w takcie podróży po sieci mimowolnie pozostawiamy po sobie ślady. Warto się zapoznać z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Wystawa informacyjna w czytelni Biblioteki Szkolnej pozwala usystematyzować i utrwalić wiedzę na temat rodzajów zagrożeń i zabezpieczeń.

 

 

Czytaj więcej...

„UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do pierwszej edycji projektu „Upoluj swoją książkę”. Kampania będzie trwała od 2 do 30 listopada 2017r. Patronat nad tym projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt ten oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej ( e-booki, audiobooki),oraz zachęcenie czytelników do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób. Uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Po zeskanowaniu kodu QR PRZY POMOCY SMARTFONA będą mieli dostęp do dwunastu bestsellerów.

 

Czytaj więcej...

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates