background

Pedagog szkolny

Godziny pracy i kontakt


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pedagog szkolny, czy go lubicie czy nie, jest jedną z najbardziej odpowiednich osób w szkole, do której możecie się zgłaszać ze swoimi problemami. Ma obowiązek zachować w tajemnicy, to co mu powiecie, o ile planowane działania nie będzie zagrażać waszemu życiu bądź zdrowiu. On wie najlepiej, gdzie szukać pomocy, gdzie skierować w razie problemów emocjonalnych, psychicznych, rodzinnych czy nawet towarzyskich, których sami nie potrafimy rozwiązać. Nie bójcie się wejść do pokoju pedagoga szkolnego i powiedzieć "mam problem”. Z pewnością was wysłucha. Czasami sama rozmowa przynosi ulgę, łatwiej wygadać się osobie, która patrząc z boku zachowa większy spokój i obiektywizm. Pedagog szkolny jest dla wszystkich uczniów, jest po to żeby pomóc.


Pedagog to główny rzecznik ucznia, mediator, który powinien sprawiedliwie rozwiązywać wszystkie konflikty zachodzące pomiędzy uczniami, uczniem i nauczycielem, a nawet uczniem i rodzicem. Codziennością jest przeprowadzanie mediacji pomiędzy uczniami. Konflikty nie załatwione od razu, wracają ze zdwojoną siłą i urastają do spraw poważnych.

 

WAŻNE TELEFONY:

116 111 BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

800 12 00 12 NIEBIESKA LINIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE

800 12 12 12 TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

48 613 30 78 PORADNIA PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA W BIAŁOBRZEGACH

48 360 02 24 POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W BIAŁOBRZEGACH

800 060 800 INFOLINIA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

800 100 100 TELEFON DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI W SPRAWACH BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY

801 199 990 OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA NARKOTYKI – NARKOMANIA

 

PaT/E – Profilaktyka a Ty/Edukacja – podsumowanie

Rok 2013 w działaniach PaT/E zakończył się 25 listopada Galą Finałową w warszawskim Multikinie Ursynów. Gości Gali przywitała Reprezentacyjna Orkiestra Policji z Warszawy oraz przesłanie Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Gospodarzami Gali byli : I Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Krzysztof Gajewski oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej minister Tadeusz Sławecki. Społeczność PaT gościła pedagogów szkolnych, wychowawców, policjantów i kuratorów, którzy na co dzień pracują z młodzieżą. Naszą szkołę reprezentowały p. M. Kaczmarek i p. K. Rożek.

Czytaj więcej...

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE W NASZYM LICEUM

6 lutego uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach uczestniczyli w cyklu warsztatów psychologicznych przygotowanych przez studentów SWPS w Warszawie.

Zajęcia pomogły młodzieży zwiększyć efektywność nauki, poradzić sobie w sytuacjach wymagających opanowania negatywnych emocji, stresu, dokonać właściwych wyborów dalszej drogi kształcenia, poznać struktury uczelni wyższych.

Czytaj więcej...

Program „RÓŻOWA WSTĄŻECZKA”

Różowa wstążeczkaDecyzją pedagogów ogólnopolski program edukacyjny "Różowa wstążeczka - profilaktyka nowotworów piersi" został włączony do szkolnego programu profilaktyki. Z tego też powodu 20.11.2013r. klasa IB i ID uczestniczyły w pogadance przygotowanej i przeprowadzonej przez konsultantki firmy AVON.  

Jej celem było uwrażliwienie na fakt istnienia raka piersi i wprowadzenie, jak najwcześniej, nawyku samokontroli piersi, wczesna wykrywalność zmian chorobowych i podejmowanie leczenia.

Czytaj więcej...

2020  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates