background

Aktualności Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" i Gimnazjum "SIÓDEMKA"

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

„Odlotowa” wycieczka na 100 lat Odzyskania Niepodległości

W środę, 3 października 2018 r. Siódemkowicze wybrali się pod opieką wychowawców do radomskiego Multikina na seans patriotyczny pt. „Dywizjon 303”. Jest to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

Czytaj więcej...

„Każdy koniec jest nowym początkiem”

W czwartkowe popołudnie, 21 czerwca 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Niepublicznego Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach. Uroczystość uświetnili swą obecnością zacni goście: Ksiądz Proboszcz – Artur Hejda, wicestarosta - Pan Ireneusz Gumowski, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy- Pan Sławomir Bielecki, dyrekcja Niepublicznego Gimnazjum „Siódemka” - Pani Iwona Śliwa oraz Pani Anna Zasławska, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów.

Czytaj więcej...

RAJD PIERWSZAKA

21 września powitał nas słonecznym porankiem i wtedy też uczniowie klas pierwszych ruszyli na długi pieszy spacer - "Rajdu Pierwszaka" żegnając lato, korzystali z ostatnich słonecznych dni.
Doskonała pogoda, leśna wędrówka połączona z nieoczekiwanym grzybobraniem oraz perspektywa smakowitej pieczonej kiełbasy wprawiła wszystkich w dobry humor. Żarty, rozmowy, wspólne zabawy, jednym słowem: Poznawaliśmy się!

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa, Energylandii i Oświęcimia

Dnia 13 czerwca 2018 grupa wycieczkowiczów z "Siódemki" wyruszyła na trzydniowe zwiedzanie południa Polski. Pierwszym miejscem na mapie naszej eskapady znalazł się Kraków wraz z Wawelem, stare miasto oraz przepiękny Kazimierz. Tutaj poznaliśmy historię zabytków, samego miasta Kraków wraz z historią mieszkających tam Żydów. Późnym popołudniem zakwaterowaliśmy się w uroczych domkach w Zatorze. Drugi dzień spędziliśmy w parku rozrywki - Energylandii, gdzie mogliśmy wypróbować wiele atrakcji, m.in. "Speed Water Coaster" i "Formuła 1 Rollercoaster". Po miło spędzonym tu czasie, udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie Wadowic i słynne kremówki.

Czytaj więcej...

Pokazy z fizyki i lekcja historii w obozie zagłady na Majdanku

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów.

Czytaj więcej...

Siódmaki na kajakach!

W czwartek, 7 czerwca 2018r. klasa siódma Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” uczestniczyła w integracyjnym spływie kajakowym rzeką Pilicą na trasie Przybyszew - Białobrzegi. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wyruszyliśmy razem z naszą wychowawczynią panią Agatą Kacprzak, panią Milena Sobania oraz ratownikami WOPR’u. Mimo niskiego stanu wody i trudności z pokonaniem niektórych odcinków trasy, każdy sobie świetnie poradził. Płynąc podziwialiśmy malowniczą dolinę rzeki Pilicy. Zmęczeni i głodni dotarliśmy do stanicy białobrzeskiego WOPR-u, gdzie czekało na nas już ognisko. Chłopcy pomogli ratownikom czyścić kajaki a dziewczyny piekły kiełbaski. Po ognisku cała klasa integrowała się podczas wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia. Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesęcznym okresie wakacyjnej laby i beztroski.
W poniedziałek, 3 września 2018 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach uroczyście powitali nowy rok szkolny 2018/2019. p>

Czytaj więcej...

Wycieczka do Grecji

W dniach 6-13 maja 2018r. grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach wyruszyła w podróż do świata kultury antycznej, czyli do Grecji. Program wyjazdu obejmował wizytę w jednym z klasztorów Meteora, Delfach, Atenach, Peloponezie, Koryncie oraz Mykenach.
W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy po przekroczeniu granicy polsko-czeskiej przejechali przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch, gdzie zwiedzili sanktuarium oraz cmentarz wojskowy w Loreto. Następnie udali się do Ankony i odwiedzili pięknie zdobiony średniowieczny kościół Santa Maria della Piazza, okazały budynek Loggia dei Mercanti oraz monumentalny rzymski Łuk Triumfalny Trajana.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" w Białobrzegach

mają zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

w dniu 3 września 2018 roku.

Porządek:

1. Godzina 8.00 – Msza Święta w intencji młodzieży w Kościele w Białobrzegach

2. Godzina 9.00 – Uroczystość szkolna przed budynkiem Liceum.

3. Godzina 9.20 – Spotkanie z wychowawcami.

 

Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele i Wychowawcy

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates