background

Aktualności Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" i Gimnazjum "SIÓDEMKA"

Wycieczka do Grecji

W dniach 6-13 maja 2018r. grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach wyruszyła w podróż do świata kultury antycznej, czyli do Grecji. Program wyjazdu obejmował wizytę w jednym z klasztorów Meteora, Delfach, Atenach, Peloponezie, Koryncie oraz Mykenach.
W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy po przekroczeniu granicy polsko-czeskiej przejechali przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch, gdzie zwiedzili sanktuarium oraz cmentarz wojskowy w Loreto. Następnie udali się do Ankony i odwiedzili pięknie zdobiony średniowieczny kościół Santa Maria della Piazza, okazały budynek Loggia dei Mercanti oraz monumentalny rzymski Łuk Triumfalny Trajana.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści na Dniu Otwartym Liceum

Mimo tego, że gimnazjaliści od lat mijają na korytarzy szkolnym swoich starszych kolegów, w dniu 24 kwietnia 2018 r. skorzystali z zaproszenia i uczestnicyzli w dniu otwartych drzwi zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

 

Czytaj więcej...

Booktalking – Gawęda o książce – III edycja

Zmagania czytelnicze – Booktalking – Gawęda o książce odbyły się 16 marca . Wzięło w nich udział 5 uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka”.
Wszystkie prezentacje były ciekawe, więc wszyscy uczestnicy otrzymali pochwały Dyrektora szkoły i oceny bardzo dobre lub celujące z języka polskiego.

Kto zwyciężył?

Czytaj więcej...

Podsumowanie 3 edycji „TYGODNIA ZIEMI”

Od 9 kwietnia do 13 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej i Niepublicznej Szkole Podstawowej „ Siódemka” odbył się Tydzień Ziemi, który organizowany jest już po raz trzeci w naszej szkole. Dlaczego akurat w tym czasie jest on przeprowadzany? Ponieważ 22 kwietnia obchodzimy międzynarodowy Dzień Ziemi, a właściwie międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje. W tym roku Dniu Ziemi przyświecało hasło ,,Świat bez plastikowych zanieczyszczeń”.

Czytaj więcej...

Niecodzienna lekcja wychowawcza - projekcja filmu „Cudowny chłopak”

W czwartek, 15 marca 2018 r. Siódemkowicze z klasy drugiej wybrali się pod opieką pani Agaty Kacprzak oraz pani Mileny Sobania do Multikina w Radomiu na seans filmowy pt. „Cudowny chłopak”. Dobór repertuaru nie był przypadkowy, bowiem długo dyskutowaliśmy nad jego wyborem, przygotowując się do wycieczki.
Film opowiada o poważnych problemach - nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli, ale w taki sposób, że po wszystkim widz opuszcza kino w świetnym nastroju. "Cudowny chłopak" przekonuje bowiem, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy i inni niż nam się wydaje.

Czytaj więcej...

Znamy wyniki zimowej sesji olimpiady przedmiotowej OLIMPUS!

W dniach 08 -12.01.2018 r. uczniowie klasy VII, II oraz III Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach przystąpili do zmagań konkursowych w ramach sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS, który promuje uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę.
Uczestnicy olimpiady w kolejnych dniach przystępowali do rozwiązywania testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki, historia, chemia, fizyka, przyroda, biologia, geografia. Do każdego pytania w teście podano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie z powodu przyznawania punktów minusowych.
W zimowej sesji konkursu dyplomy laureata oraz nagrody książkowe uzyskały uczennice klasy III: Nina Piechota – język polski oraz matematyka Wiktoria Trynkos – fizyka oraz matematyka

Czytaj więcej...

Buntownicy, outsiderzy i potępieńcy. Dlaczego kino kocha odmieńców?

Odpowiedzi na ważkie pytanie zawarte w tytule niniejszego artykułu, szukali uczniowie klasy III Niepublicznej Szkoły „Siódemka” w Białobrzegach, którrzy w dniu 13 marca 2018 r. wybrali się pod opieką p. Mileny Sobania do radomskiego kina „Helios” na kolejną sesję zajęć realizowanych w ramach Akademii Filmowej.

Czytaj więcej...

Sukces dziewcząt w wojewódzkim etapie Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego!

kon

16 lutego 2017 r. uczennice klasy III Niepublicznej Szkoły „Siódemka” – Gabriela Jeżak i Nina Piechota wzięły udział w finale Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Zmagania konkursowe odbyły się w Warszawie. Dziewczęta konsekwentnie realizowały postanowienie podjęte po ubiegłorocznej edycji konkursu, w którym były jednymi z najmłodszych finalistek. Zdobyta wiedza i doświadczenie zaowocowały w tegorocznej edycji konkursu.
Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny, 21 marca 2018r. społeczność szkolną uradowała radosna nowina: Nina Piechota zdobyła zaszczytny tytuł Laureata!

Czytaj więcej...

Uroczystość Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu w Niepublicznej Szkole Postawowej „Siódemka” w Białobrzegach odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterstwo i odwagę żołnierzy, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej walczyli z władzą komunistyczną w Polsce. W formie prezentacji przygotowanych przez : Kamilę Chmielewską z kl. IIIa, Katarzynę Maroszek z kl. IIc oraz Mateusza Maja z kl. IIc przybliżono uczestnikom postacie trzech żołnierzy niezłomnych: Zdzisława Brońskiego pseudonim ,, Uskok", Łukasza Cieplińskiego pseudonim ,,Pług '' oraz Feliksa Selmanowicza pseudonim ,,Zagończyk".

Czytaj więcej...

Wiosna , wiosna, ach to ty…

21 marca 2018 r. uczniowie klasy siódmej oraz drugiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” wraz z opiekunami, udali się na rajd pieszy w poszukiwaniu wiosny. Potwierdziły się nasze przypuszczenia, że wiosna jest kobietą… kobietą, która jest zmienna gdyż podczas naszej niezbyt długiej wędrówki doświadczyliśmy zarówno słońca, które ogrzewało nasze twarze, jak i chmur, porywistego wiatru oraz opadów śniegu, które przypomniały nam starą prawdę, że „w marcu jak w garncu”.

Czytaj więcej...

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates