background

Aktualności Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Siódemka" i Gimnazjum "SIÓDEMKA"

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA SIÓDEMKI

W piątek, 7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Siódemka” razem z wychowawczynią Panią Anna Zasławską wybrali się na niesamowitą wycieczkę klasową z okazji „Mikołajek”.
W Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, uczniowie obejrzeli wystawę pod tytułem ,,Radomianie na drodze do niepodległej”, która miała na celu pokazać mieszkańcom Radomia i regionu czas odzyskiwania niepodległości, ukazać postawy naszych wielkich poprzedników. Przewodnik wprowadził gimnazjalistów w tą historię, mogli zobaczyć jak żyli ludzie w tamtych czasach i jak walczyli o wolność.

Czytaj więcej...

Ho, ho, ho… przez komin do… LO!

6 grudnia 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Białobrzegach odbył się okolicznościowy konkurs. Każda klasa miała za zadanie przebrać się tak, by swoim wizerunkiem stworzyć przedświąteczną atmosferę.
Do każdej z sal lekcyjnych zawitała komisja, w skład której weszła Dyrekcja w asyście św. Mikołaja wraz ze Śnieżynkami. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz zaangażowaniem w wykonanie zadania. Dlatego, nie było łatwo wyłonić zwycięzcę. Jednak najlepiej wypadła klasa 1C1. Drugie miejsce zajęła klasa 3D, a na trzecim uplasowały się ex aequo klasy 1b oraz 2c. Nie tylko zwycięzcy zostali nagrodzeni, bowiem tego dnia każdy uczeń otrzymał słodycze a niektórzy… rózgi ;)

Czytaj więcej...

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Z ortografią za pan brat – Laureaci konkursu DYKTANDO 2018

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych IX Białobrzeskiego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Białobrzegów DYKTANDO 2018 znalazła się uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Siódemka” w Białobrzegach – Julia Łukasiewicz z kl. VII. Autorem tekstu dyktanda jest Pan Profesor Andrzej Markowski – członek Rady Naukowej Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy konkursu musieli między innymi wykazać się znajomością zasad pisowni łącznej i rozdzielnej, poprawnie zapisać nazwy geograficzne oraz nazwy „przedstawicieli” flory i fauny.

Czytaj więcej...

„Odlotowa” wycieczka na 100 lat Odzyskania Niepodległości

W środę, 3 października 2018 r. Siódemkowicze wybrali się pod opieką wychowawców do radomskiego Multikina na seans patriotyczny pt. „Dywizjon 303”. Jest to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

Czytaj więcej...

PRÓBNY EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

kon

W dniach 21 – 23 listopada 2018r. w naszej szkole odbędzie się próbny egzamin ośmioklasisty organizowany przez wydawnictwo Nowa Era.

Siódemkowicze będą mogli po raz pierwszy spróbować swoich sił przed egzaminem właściwym.

21.11.2018r. (środa) – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

22.11.2018r. (czwartek) – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

  • 23.11.2018r. (piątek) – egzamin z języka angielskiego, który trwa 90 minut.

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także wnosić, a tym bardziej używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎ 

Powodzenia Siódemkowicze!!! 

RAJD PIERWSZAKA

21 września powitał nas słonecznym porankiem i wtedy też uczniowie klas pierwszych ruszyli na długi pieszy spacer - "Rajdu Pierwszaka" żegnając lato, korzystali z ostatnich słonecznych dni.
Doskonała pogoda, leśna wędrówka połączona z nieoczekiwanym grzybobraniem oraz perspektywa smakowitej pieczonej kiełbasy wprawiła wszystkich w dobry humor. Żarty, rozmowy, wspólne zabawy, jednym słowem: Poznawaliśmy się!

Czytaj więcej...

Pokazy z fizyki i lekcja historii w obozie zagłady na Majdanku

Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Każdego roku, w atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, pokazy w Instytucie Fizyki ogląda ponad 20 tysięcy widzów.

Czytaj więcej...

„WDZIĘCZNI ZA NIEPODLEGŁOŚĆ”

11 listopada to wyjątkowy dzień w naszym kraju - rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To jednocześnie jedna z najważniejszych, radosnych dat w polskim kalendarzu historycznym. W tym roku obchody tej rocznicy są wyjątkowe, nie co dzień świętuje się setną rocznicę odzyskania niepodległości.
13 listopada 2018 roku społeczność szkolna: uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Pan Zbigniew Sobczak, członek zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK okręgu Radom Pan Edward Koleja oraz członek zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy AK Pan Maciej Jarosiński zgromadzili się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, aby wspólnie uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Czytaj więcej...

2019  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates