background

MAMY WAKACJE!!!

Na czas wakacji życzymy uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom
Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach
słonecznego, bezpiecznego, miłego i zasłużonego wypoczynku
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

DAJ SIĘ WYBRAĆ – ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ

22 czerwca br. rusza nabór do IV edycji projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019!

Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować wniosek na stronie internetowej

Jak ubiegać się o stypendium:

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie przez Wnioskodawcę wniosku o przyznanie stypendium (jak wziąć udział w projekcie-graf kliknij tutaj).

IX Finał konkursu „Historia multimedialnie”

Dnia 23 maja 2018 roku w Iłży odbyło się wręczenie nagród laureatom IX edycji konkursu „Historia multimedialnie”. Zadaniem konkursowym było wykonanie prezentacji multimedialnej na wybrany temat z zakresu nauczania historii w liceum. Prezentacje tworzono z myślą o wykorzystaniu ich podczas lekcji. Łącznie na konkurs napłynęło blisko dwieście zgłoszeń.
Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach: Aleksandra Bąk oraz Dominika Pyszyńska z klasy IIA zdobyły trzecie miejsce w kategoriach GOSPODARKA i POLITYKA, zaś Natalia Nader wyróżnienie w kategorii SPOŁECZEŃSTWO.

Czytaj więcej...

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej, uczniowie klas pierwszych i drugich Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach po raz ostatni spotkali się ze swoimi nauczycielami, aby odebrać świadectwa, listy pochwalne i gratulacje. Podsumowania wydarzeń szkolnych w mijającym roku dokonała Pani Dyrektor Iwona Śliwa. W swym wystąpieniu podziękowała wszystkim za sumiennie wykonaną pracę, pogratulowała sukcesów, życzyła wszystkim, aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku i nabierania sił do dalszej nauki.

Czytaj więcej...

Z wizytą w teatrze

17 maja 2018 roku uczniowie klasy Ide Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach wraz z opiekunami: Panią Wiesławą Sroką i Panią Anną Fołtyn wybrali się na wycieczkę klasową do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć sztukę p.t. „Jestem” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego. Jest to spektakl teatralny poruszający problematykę trudnego okresu dojrzewania. Zawiera on wymiar edukacyjny, dotykający między innymi kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków. Widzowie mogą zobaczyć, jak życie głównej bohaterki (Joanny) ewoluowało rok po roku.
Czytaj więcej...

Rocznica urodzin generała brygady Ryszarda Kuklińskiego

13 czerwca 2018 roku przypadała osiemdziesiąta ósma rocznica urodzin generała brygady Ryszarda Kuklińskiego - jak powiadają „pierwszego polskiego oficera w NATO”. Z tej okazji 14 czerwca 2018 roku w sali konferencyjnej uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu poświęconemu jego osobie. Zostało ono przygotowane przez przez członków Klubu Historyczneg im. Armii Krajowej Adama Figurskiego i Dominikę Pyszyńską z klasy II „A”, pod kierownictwem Pana Krzysztofa Winiarczyka.

Czytaj więcej...

Piotr Deleska indywidualnym mistrzem województwa mazowieckiego, Drużyna LO wicemistrzami województwa mazowieckiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym

24 maja 2018r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w składzie: Piotr Deleska, Kacper Deleska oraz Jakub Kiraga pod opieką Pana Sylwestra Falkowskiego brali udział w Finale Wojewódzkim XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej składa się z siedmiu konkurencji: 1. Test wiedzy o ruchu drogowym. 2. Test skrzyżowań.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Panią Lucyną Adamkiewicz

Dziewiętnastego czerwca 2018 roku Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach odwiedził wyjątkowy gość - Pani Lucyna Adamkiewicz, członkini AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego oraz była więźniarka dwóch obozów koncentracyjnych. Spotkanie zorganizowane przez Klub Historyczny im. Armii Krajowej odbyło się w Izbie Pamięci i cieszyło się zainteresowaniem uczniów różnych klas naszej szkoły.
Pani Adamkiewicz najpierw opowiedziała nam  o swoim dzieciństwie i zaprzysiężeniu na żołnierza w wieku czternastu lat, a następnie o uczestnictwie w Powstaniu Warszawskim, pobycie w obozach oraz życiu w PRL-u. Odczytała nam także wiersz, swojego autorstwa, poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
Co ważne wyraziła swoją wiarę w dzisiejszą młodzież i przekazała nam wiele pięknych słów na temat naszego kraju.
Zachęcamy do udziału w następnych tego typu spotkaniach i pamięci o bohaterach.

Dominika Pyszyńska , Wiktoria Cichocka, kl. II A

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23kwietnia wystawa w czytelni Biblioteki Szkolnej

Święto obchodzone jest w większości krajów od 1996 roku. Ustanowiono go rok wcześniej na 28. sesji Konferencji Generalnej UNESCO (na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców), w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. Dla literatury światowej data 23 kwietnia ma symboliczne znaczenie. W tym dniu (w roku 1616) zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.

Czytaj więcej...

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates