background

Marsz Niepodległości z okazji „100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI”

Jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach pod opieką swoich nauczycieli, z okazji obchodów 11 listopada wyruszyli, w piątek, 9 listopada 2018 r. na Rajd Niepodległości. Nawiedzili miejsca pamięci narodowej oraz groby poległych za Ojczyznę, na których zapalili znicze. W ten sposób oddali cześć i chwałę bohaterom poległym w I wojnie światowej.
Z okazji Święta Niepodległości wszyscy uczniowie klas pierwszych, przed wyruszeniem na rajd, przystąpili do konkursu historycznego, w którym największą ilość punktów zdobyła uczennica klasy IA - Aleksandra Jędrzejewska.

Czytaj więcej...

Licealiści obejrzeli „Ferdydurke” w teatrze

W środę 7 listopada 2018 roku uczniowie klas IIIA i IIID Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach obejrzeli w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu spektakl pt. „Ferdydurke”.
Trudnego zadania teatralnej adaptacji powieści Witolda Gombrowicza i wyreżyserowania sztuki podjęła się Alina Moś-Kerger. Dużo można by pisać o groteskowej i satyrycznej konwencji, o uniwersalnych problemach, o nowatorskich pomysłach scenicznych. Najważniejsze, że przez dwie godziny w teatrze nikt się nie nudził, a obejrzane przedstawienie stanowić będzie pretekst do porównań i rozważań na lekcjach języka polskiego.  

Czytaj więcej...

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – Licealiści na spektaklu „Dziady”

W środę 24 października 2018 roku uczniowie klas IIIB i IIIEB Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach obejrzeli w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu spektakl „Dziady”. Teatralna adaptacja cyklu dramatów Mickiewicza w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, w wykonaniu aktorów Teatru Nowego ze Słupska, wpisuje się w cykl przygotowań i powtórek maturalnych.
Bardzo dziękuję za opiekę nad uczniami wychowawcom: Pani Agnieszce Walczak i Panu Tomaszowi Karoniowi.

 

Czytaj więcej...

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

WYBRALIŚMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

17 października społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach wybrała nowy Samorząd Uczniowski. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci prezentowali swoje sylwetki oraz programy wyborcze.  

Komisja wyborcza pracowała od rana. Już po godzinie ósmej uczniowie oddawali pierwsze głosy na swoich faworytów. Frekwencja wyborcza wyniosła ponad 66%.  Głosowało 255 uczniów oraz 19 nauczycieli i pracowników szkoły. 

Czytaj więcej...

NAUCZYCIELE NA MEDAL

W piątek 19 października 2018r. w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli m.in. Adam Bielan Marszałek Senatu, Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Premiera RP, Artur Standowicz wicewojewoda mazowiecki, Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty.
Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez Ministra Edukacji Narodowej, przyznany za szczególne osiągnięcia dla oświaty i wychowania otrzymało dwóch nauczycieli naszej szkoły – Pani Wicedyrektor mgr Milena Sobania oraz mgr Sylwester Falkowski.

Czytaj więcej...

„WĘGRY W OCZACH POLAKÓW - III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO”

W Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, 30 października 2018 r. odbył się konkurs historyczny, do którego przystąpiło 8 uczniów. Uczestnicy przygotowali prezentacje multimedialne na temat kultury, historii oraz wybitnych Węgrów. W komisji konkursowej pracowali: pani Stanisława Leksińska, pan Krzysztof Winiarczyk oraz gość szczególny z Ambasady Węgierskiej w Warszawie – dr hab. pan Gábar Lagzi, od którego każdy uczestnik otrzymał upominek. Wyróżnionych w konkursie zostało troje uczniów: Marianna Kośla z kl. IIIA, Marta Koperska z kl. IIIA oraz uczennica klasy IA - Eliza Romanowska.  

Czytaj więcej...

WIELKI POLAK Z WADOWIC

16 października 2018 roku minęło 40 lat od wyboru kardynała ks. Karola Wojtyły na papieża – głowy Kościoła powszechnego. Pierwszy papież – Słowianin, Polak z dalekiego kraju, ale jakże bliskiego duchem wiary i Ewangelii.
Dziękując Bogu za dar Papieża, który zachęcał do otwierania drzwi Chrystusowi, o którym nie sposób mówić w ogromnym skrócie, był papieżem prowadzącym ku Bogu przez prawdę o człowieku.

Czytaj więcej...

Każdy może zostać Herosem i pomagać potrzebującym choćby od zaraz!

Taką możliwość dają nam akcje charytatywne, choćby „Szlachetna Paczka”, której wolontariusze działają na rzecz ludzi ubogich, samotnych, dotkniętych nieszczęściem lub chorobą. 25 października 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami wolontariatu „Szlachetnej Paczki” rejonu białobrzeskiego. Olga, Sandra i Małgosia – które już są w wolontariacie – opowiedziały wówczas uczniom, jak wygląda droga działania w projekcie, jak stać się wolontariuszem i na czym polega praca takiej osoby.

 

Czytaj więcej...

Odpowiedzialność karna nieletnich – prelekcja

Przemoc rówieśnicza z użyciem mediów elektronicznych stała się w ostatnich latach poważną kwestią społeczną. Wyniki badań pokazują, że przemocy w sieci doświadcza ponad połowa dzieci w Polsce. Specyfika Internetu i telefonów komórkowych, powoduje, że nawet pozornie błahe akty cyberprzemocy stanowią dla ich ofiar poważny problem, z którym często nie potrafią sobie poradzić. Problem cyberprzemocy w oczywisty sposób dotyczy także szkół. W klasie, szatni, czy na boisku szkolnym coraz częściej dochodzi do aktów przemocy z użyciem telefonów komórkowych lub Internetu.

Czytaj więcej...

2018  Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach   globbers joomla templates