Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam uczniów i uczennice Państwa szkoły do wzięcia udziału w rekrutacji do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznej sesji są „Wybory parlamentarne”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Projekt ma na celu zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi, zmotywowanie uczniów i uczennic do przeprowadzenia debat z udziałem innych uczniów i uczennic, nauczycieli, dyrekcji i osób ze społeczności lokalnej. Celem projektu jest również przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom pracy Sejmu RP i procesu legislacyjnego.

W ramach projektu uczniowie i uczennice mają za zadanie przeprowadzenie debat związanych z aktywnością społeczną i wyborczą młodych ludzi. Zespoły uczniowskie, które przeprowadzą najciekawsze debaty, zostaną zaproszone do udziału w XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2014 roku w Warszawie, żeby debatować o tym, jak młodzi ludzie mogą być impulsem do zmian na rzecz zwiększania aktywności społecznej i wyborczej młodych ludzi.

Do udziału w projekcie mogą się zgłaszać dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na platformie www.sdim.ceo.org.pl do dnia 30 marca 2014 roku. Zachęcamy do szybkiej rejestracji, która pozwoli uczniom na wzięcie udziały w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach wprowadzających.

Więcej informacji o projekcie, regulamin wyłaniania uczestników i uczestniczek, harmonogram, a także materiały pomocnicze są dostępne na stronie projektu:

www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dziękuję za rozpowszechnienie informacji wśród uczniów i uczennic szkoły!

Agnieszka Jarmuł

Koordynatorka Sejmu Dzieci i Młodzieży

Centrum Edukacji Obywatelskiej

tel. 22 825 05 50 wew. 110

Poprawiony (sobota, 15 marca 2014 07:52)